Vyberte stránku

Jak to vše začalo

proč jsme se pustili do výroby podsadových stanů

Na tábory jsme začali jezdit v roce 1988 a nepustilo nás to do dnešních dnů. Prvních pár let jsme obývali pevné budovy (pravda o ubytovně na hradě Tolštejn se to dá říci notnou dávkou optimismu) a od roku 1994 jezdíme pravidelně do podsadových stanů.

První stany jsme získali od jedné základní školy v Praze, vyrobené byly z klasických prken překládaných přes sebe s ne zrovna pevnými panty. Další várkou stanů byla hromada z naší dřívější táborové základny u Humpolce, která ležela několik let na dešti, ale pomoci hromady hřebíků a barvy se z hromady podařilo vykouzlit několik obyvatelných stanů.

Čas plynul, stany se postupně rozpadaly a my jsme získali další várku stanů přezdívaných „rakváče“ to vzhledem k nízkému umístění postelí. V roce 2012 jsme doputovali až ke konstrukci vlastního podsadového stanu, který jsme si navrhnuli tak aby splnil naše dvě základní podmínky a to možnost záměny dílů (tedy z libovolných 4 podsad lze složit stan) a možnost otočit v rámci stanu postele buď klasicky s uličkou uprostřed a nebo jako dvojpostel, případně třípostel.

Během dvou let jsme si pro vlastní potřebu vyrobili 32 těchto stanů a s jejich užíváním jsme maximálně spokojeni. Pokud hledáte pro svoje tábory podsadový stan téměř ideálních vlastností, pak máte vyhráno, neboť jste jej již našli.

Výroba prvních stanů